10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun…

0

Hayati Nizamoğlu’ndan ‘Çalışan Gazeteciler Günü mesajı…
Küresel Gazeteciler Konseyi Muğla İl Temsilcisi Hayati Nizamoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Küresel Gazeteciler Konseyi Muğla İl Temsilcisi Hayati Nizamoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Hayati Nizamoğlu, mesajında, “Çalışan Gazeteciler Günü’nü meslektaşlarımızın dayanışmasını arttırdığı ve çözüm bekleyen sorunlarının dile getirildiği bir gün olarak görüyoruz” ifadelerine yer verdi.
Hayati Nizamoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“10 Ocak 1961’de 212 Sayılı Yasanın TBMM’de kabul edildiği tarih olan 10 Ocak gününü her yıl Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutluyoruz. Çalışan Gazeteciler Günü’nü meslektaşlarımızın dayanışmasını arttırdığı ve çözüm bekleyen sorunlarının dile getirildiği bir gün olarak görüyoruz.
Ülkemizde ne zaman ekonomik bir sıkıntı olsa, ilk önce ve en çok basın sektörü etkilenmektedir. Bu nedenle ülkemizin büyümesini sağlayacak politikalar ile basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal gelişimleri doğru orantılıdır. Bu anlamda Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesi çok önemlidir.
Yazılı, işitsel ve görsel medya zor bir dönem geçirmektedir. Böyle günlerde siyasi iradeden beklentilerimiz yanında meslektaşlar olarak da birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz gerekmektedir. Bugüne kadar kurulu meslek örgütlerimizin büyük çabaları olmuştur. Mevcut cemiyetlerle birlikte mesleğimizin hak ettiği yere gelmesi için üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Bundan sonra da çalışacağız. İlan ve reklam pazarının daralması, mevzuatların giderek zorlayıcı hale gelmesi. görsel ve işitsel medyadaki telif ücretlerinde yayın organlarının aleyhine olan uygulamalar çözüm beklemektedir. Cemiyetlerimiz ile birlikte bu konunun takipçisi olacağız. Türk basını, tarihinin her döneminde ülkesinin yanında başarıyla durmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olmasını düstur edinmiştir.. Bundan sonra da aynı çizgisini koruyacaktır. Bu duygularla bütün gazeteci arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here