ALTINDAĞ’DA 29 EKİM COŞKUSU…

0
Altındağ’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu başladı. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler ve törenlerle Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanacağı Altındağ’da, Altındağlı kadınlar ve çocuklar Cumhuriyet coşkusunu sahneye taşırken, Ulucanlar Cezaevi Sanat Sokağı sanatçıları ise eserlerine yansıttı…
40 SANATÇI, 40 ESER
Altındağ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. Ulucanlar Cezaevi Sanat Sokağı sanatçılarının karma sergisi, Hamamönü Sanat Sokağı’nda açıldı. Ev sahipliğini Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın yaptığı sergiye; AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Arife Polat Düzgün, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş, Sanat Sokağı sanatçıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
30 EKİM’E KADAR AÇIK
Cumhuriyet coşkusunun tezhipten yağlı boyaya, ahşap oymadan keçeye, deri işlemeden hat sanatına kadar sanatın pek çok dalına yansıdığı sergi, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Eserlerle yakından ilgilenen Başkan Asım Balcı, sanatçılardan eserleri hakkında bilgi aldı. Altındağ’da sanatın her türlüsünü görmenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Başkan Balcı, “Sanat Sokağı sanatçılarımıza, bu güzel eserleri için çok teşekkür ederim. Her biri kendi alanında, Cumhuriyet’e duyduğu sevgiyi, içindeki coşkuyu yansıtmış. Kimisi fırçasıyla anlatmış, kimi keçe ile yansıtmış, kimi nakış gibi işlemiş. Her biri çok özel ve çok değerli… Her birine çok teşekkür eder, Cumhuriyetimizin 96’ncı yılının herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.” dedi. Serginin 30 Ekim tarihine kadar açık olacağını da hatırlatan Başkan Balcı, “Herkesi bu güzel eserleri görmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.
CUMHURİYET BİZE EMANET…
Altındağlı kadınlar ve çocuklar ise Cumhuriyet coşkusunu sahneye taşıdı. Zübeyde Hanım Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi ile Gençlik Merkezi üyeleri, ortaklaşa hazırladıkları programla profesyonel sanatçılara taş çıkardı. Kahraman Türk kadınını anlatan kısa bir eserle sahne alan Altındağlı kadınlar, Türk kadınlarının cephe gerisinde ve cephede, milli mücadele için önemini ortaya koydu.  Gençlik Merkezi üyeleri ise okudukları şiirlerle, Cumhuriyet’e olan sevgilerini gözler önüne serdiler. Daha sonra hep birlikte marşlar söyleyen Altındağlı kadınlar ve çocuklar, “Cumhuriyet bize emanet…” dedi.
Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here