AYATA DERİ’NİN RUHU ÖZGÜRLÜKTEN YANA…

0
Ayata Deri'nin ruhu özgürlükten yana

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde gerçekleştirilen Tasarımcı Özlen Ayata’nın “Kİ – SHE – SEL 7” isimli çoğunluğunu deri kıyafetlerin yer aldığı defile sanatseverlerden bol alkış aldı…

  Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndegerçekleştirilen Tasarımcı Özlen Ayata’nın “Kİ – SHE – SEL 7” isimli çoğunluğunu deri kıyafetlerin yer aldığı defile sanatseverlerden bol alkış aldı.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Merkezi’ nde “Özlen Ayata Tasarım Atölyesi” adı ile kendi butiği bulunan Özlen Ayata, birbirinden zengin görsel sunumlarla farklı materyalleri kattığı, ince detaylara sahip orijinal deri yelek, tunik, çanta, kemer, takı, saç ve beden aksesuar tasarımlarını izleyicileriyle buluşturdu. Ayata’nın sadece kendi el işçiliğiyle ürettiği tasarımları, özgün olmasının yanı sıra, her bir tasarım ürünün tek olmasıyla da dikkat çekerken , iddialı modelleriyle, ürünlere sahip olan kişileri özel hissettiren defilede aksesuar olarak motosiklette kullanıldı.

Orhan Kemal Meydanı’ nda ki defilede 15 manken, yaklaşık 400 parça ürünü sergiledi defile görsel şölene dönüştü.

Defile sonunda mankenlerle sahneye çıkan Özlen Ayata, bu yıl da günlük kullanıma uygun deri yeleklerin yanı sıra, motorcu yeleklerinin, antik el işlemelerinin aplike edildiği abiye yeleklerin, hafif metal zincirlerin yoğun kullanıldığı maksi gece yeleklerinin, seramik, bakır ve pirinç aksesuarları ve özgün deri desenleriyle dikkat çeken, pratik kullanıma uygun çantaların da yer alacağını belirterek “Doğanın hediyelerine, farklı kullanım şekilleriyle tasarımlar ile yer veriyorum. Model ve kalıp oluşturma ve el dikişi becerilerimi annemden aldım, O’na çok şey borçluyum. İTÜ mühendislik eğitiminin de katkısıyla, moda sektöründeki deneyimleri bugünde sanatseverlerle paylaştım, beğenilmesi beni çok mutlu etti” dedi.Ayata bu güne kadar 17 kişisel, 6 karma sergide eserlerini değerlendirdiğini söyledi.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here