BODRUM, ALKOL, KAVGA, DEVE GÜREŞİ KLASİĞİ…

0

BODRUM’DA DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ YAPILDI, İLGİ AZ OLDU…

49. Bodrum Deve Güreşi Festivali bugün Kızılağaç Arena sahasında yapıldı. 26 ilden 138 devenin katıldığı güreşlerde zaman zaman develer zor durumda kaldı, tartışmaları jandarma güçlükle önledi.
BODRUM’DA DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ YAPILDI, İLGİ AZ OLDU

BODRUM’DA DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ YAPILDI, İLGİ AZ OLDU

ANTERHABER – Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinde bir gelenek haline gelen ve ülkemizde  60 değişik kente özellikle kış aylarında düzenlenen deve güreşlerine 26 ilden 138 deve katıldı.

 

 

Değerleri 20 bin ile 260 bin TL. arasında olan develerin kıran kırana güreşlerini yaklaşık 2500 kişi ilgi ile izledi. Arasıra yağan yağmura rağmen güreşler devam etti. Zaman zaman bazı develer ezilme tehlikesi geçirdi hakemler tam zamanında müdahale etti , urgancılar tam zamanında develeri ayırdı. Baş güreşlerinde heyecanlı anlar yaşandı.

 

 

Festivalde deve sucukları stantları kuruldu. Yediden yetmişe özellikle kadın ve çocuklarında ilgi ile izlediği festivalde 20 ‘ye yakın davul zurna ekibi izleyenleri coşturdu, alkolünde etkisi ile sık sık tartışmalar çıktı, Aşırı alkollü bir devecinin sahaya girmek istemesine jandarma ekipleri güçlükle engel oldu. Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile devam eden güreşlerde Paşakızı, kolcu, Tuana, Egebey, Dorukhan, Akkın, Alyazmalım, Çılgın Deniz, Alınteri , Büyükkuşçu, Bayramoğlu, Cengizhan, Süleymanşah, Atça, Orman ve Ömer bey isimli develerin güreşleri beğeni kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Yaşar Anter

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here