EKER I RUN, REKOR KATILIMLA BAŞLADI…

0

7. Eker I Run: 1-4 Ekim 2020

“Sağlıklı Yaşam için Koş”

Eker Süt Ürünleri tarafından her yıl spor, sağlıklı yaşam ve iyiliğin bir araya gelmesi için Bursa’da düzenlenen ve koşu tutkunlarını bir araya getiren Eker I Run organizasyonu, bu yıl Covid-19 salgını sebebiyle ilk kez sanal ortamda yapılan bir koşu festivali olarak organize ediliyor.

“Sağlıklı yaşam için koş!” mottosuyla 7’den 70’e her yaştan katılımcıya hitap eden bu özel organizasyona, koşuseverler de büyük ilgi gösteriyor. Bugün başlayan ve 4 Ekim’e kadar devam edecek Eker I Run Sanal Koşu günlerine rekor bir katılımla 2400’den fazla sporcu kayıt oldu.

17 ülke, 78 şehir

Eker I Run 2020’de bu sene katılımcılar, fiziksel olarak aynı ortamda olunamasa da, istenirse aynı mesafeleri farklı yerlerde, birlikte kat edilebileceğini gösteriyor. Sanal koşuya kayıt yaptıran binler, yalnızca ülkemizdeki sporseverlerden oluşmuyor. Eker I Run 2020’ye Türkiye’nin yanı sıra; Etiyopya, İran, Hollanda, Büyük Britanya, Amerika, Fransa, Mısır, Macaristan, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Rusya, Portekiz, Almanya ve Arnavutluk olmak üzere dünyanın 17 ülkesindeki 78 farklı şehirden sporcular katılıyor.

2K, 5K, 15K, 42K, Minik Adımlar ya da Paten Yarışı seçeneklerinden birini ya da birkaçını tercih eden katılımcılar, 4 Ekim’e kadar dünyanın herhangi bir yerinde açık havada koşarak mücadeleye dahil olabilecekler.

Seçtikleri yarış tipindeki parkuru tamamlayan sporcular, GPS özelliği olan bir spor sağlık uygulamasından aldıkları sonuçları 5 Ekim 2020 Pazartesi gününe kadar www.ekerkosu.com adresine yükleyerek sıralamadaki yerlerini görebilecekler.

Ayrıca sonuç gönderen sporcular arasında yapılacak çekilişte, kazanan sporculara çeşitli sponsor ödülleri de hediye edilecek.

Hem sanal, hem de festival

Eker I Run 2020’nin bu seneki yeniliklerinden biri de, 4 günlük Eker I Run Sanal Koşu Günlerinin yanı sıra, her yaştan katılımcıların keyifli vakit geçirmesini sağlayacak pek çok online içeriğin bulunması.

Tüm hafta boyunca sürecek festivalde; sporcular, yeni başlayanlar ve elbette çocuklar için çok özel online içerikler paylaşılıyor. Bu içeriklerde ise doğru koşu teknikleri, genel yaşam ipuçları ve sağlıklı beslenme gibi çeşitli konularda birbirinden değerli bilgiler yer alıyor, aynı zamanda Yardımseverlik Koşusu düzenleyen STK’lar da projelerini tanıtıyor.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here