Engelli Bireyden Taciz…

Engelli Bireyden Taciz…

Milas Belediyesi Belediye Çay Bahçesinde çocuk oyun alanında çocukların cinsel tacize maruz kaldığını iddia eden veli çözüm için yetkileri göreve çağırdı. Mağdur vatandaş, “Engelli Genç bu tacizi yapsa da sorumlusu ailesidir. Evladına sahip çıkmalı” dedi…

06112019engellibireydentaciziddiasi.jpg
Milas Belediyesi Belediye Çay Bahçesinde taciz skandalı yaşanıyor. Daha önce aynı kişinin bu suçu işlemesi nedeniyle şikayetçi olduklarını ifade eden vatandaşlar durma tepki göstererek bunu yapan engelli bir genç olması suçun önüne geçmez. Engelli çocuğun ailesidir sorumlu olan diyerek tepkilerini dile getirdi.
Whatsapp ihbar hattı aracılığıyla kurumumuzla iletişime geçen mağdur vatandaş gözyaşları ile anlattığı olayı, “biri çözüm bulmalı kız çocuklarımızın güvenlik sorunu var. Çocuk parkında bile güvenceyle oynatamıyoruz.” dedi.
Özellikle engelli gencin gayet bilinçli şekilde kimsesiz kız çocuklarına yanaşarak, “Ailen burada mı? Kiminle geldin? gibi sorularla onlarla bağ kurduğu ve ardından çeşitli şekillerde taciz de bulunduğunu ifade eden vatandaş, “Emniyete daha önce bu konuda şikayetçi olmuştuk. Burada yapılan müdahaleye aile, “söz veriyoruz çocuğumuza sahip çıkacağız” diyerek bizi şikâyetimizden vazgeçirmişti ama bugün yine çocuk bu parkta ve kızları tacize devam ediyor. Bu da bir hastalık olabilir ama herkesin çocuğu kendine kıymetli. Yetkilileri daha kötü bir sonuç olmadan, daha duyarlı davranılarak ileride yaşanacak toplumsal bir suç oluşmaması için göreve çağırıyoruz” diyerek yetkililerden çözüm istediler.

4.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg

 

1.jpg

 

5.jpg

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

COMMENTS

WORDPRESS: 0