FESTİVAL BAŞLIYOR…

0

17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte Türkiye’nin ilk yeşil festivalini 17 Ağustos-17 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Festival, dünyada az sayıda örneğine rastlanan ve Türkiye’de ilk defa yenilenebilir kaynaklardan üretilen yeşil enerji ile festivali gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşıyor…

İlk defa 2004 yılında devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay sanat danışmanlığı ve piyanist Eren Levendoğlu‘nun sanat yönetmenliğinde gerçekleşen 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, bu yıl Bosfor Turizm sponsorluğunda kontrollü normalleşme sürecinde belirtilen tüm sağlık önlemlerini alarak, kapılarını 17 Ağustos Pazartesi akşamı gerçekleştireceği Rosanne Philippens & Michail Lifits konseriyle bir kez daha Bodrumlu sanatseverler için açıyor.

17 yıldır dünyaca bilinen klasik müzik ve caz sanatçılarına Bodrum’un eşsiz mekanlarında ev sahipliği yapan, aynı zamanda Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında genç müzisyenlere eğitim fırsatları sunan festival, bu sene kapsamını ilk defa genişleterek Başka Sinema direktörü Azize Tan’ın küratörlüğünde müzik, çocuk ve çevre temalarına odaklanan film seçkisini programına dahil ediyor. Festival kapsamında gerçekleşecek konser, film gösterimleri ve sergilere paralel olarak çevresel sorunlara ve sosyo-kültürel yerel değerlere dikkat çeken paralel etkinlikler gerçekleşecek.

Dünyada az sayıda örneğine rastlanan ve Türkiye’de ilk defa yenilenebilir kaynaklardan üretilen yeşil enerji ile gerçekleştirilecek 17. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali hakkında detaylı bilgiyi ekteki basın bülteninde bulabilirsiniz.

Yayınınızda veya sosyal medya kanallarınızda yer verebilirseniz seviniriz. 17. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali ilgili olarak daha kapsamlı haber ve/veya röportaj talebiniz olursa yardımcı olmaktan memnun olurum.

Festival biletleri için Biletix internet sitesini ziyaret edebilirsiniz….

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here