İNDOOR CYCLİNG ANKARA’DA İLK KEZ SPORTS EFFECT’TE

0
ankara

Ankara’nın en seçkin yerlerinden Kuzu Effect’te, dokuzuncu şube ile VIP hizmet sunan Sports International en gelişmiş İndoor Cyling ekipmanlarını ilk kez Ankara’ya getiriyor.

50.000’i aşkın üye portföyü ile 1994 yılından beri hizmet veren Sports International, Kuzu Effect şubesi ile Ankara’nın en seçkin yerlerinden birinde, muhteşem doğa manzarası eşliğinde üyelerine ayrıcalıklı bir sağlıklı yaşam tarzı sunmaya hazırlanıyor. VIP hizmet sunacak tesis birçok ilki de bünyesinde barındırıyor.

Ankara’da ilk olan ICG Connect Teknolojisinin sağladığı interaktif cycling deneyimi eğlence ve sporu Kuzu Effect’te birleştiriyor. Uygulama hakkında bilgi veren Master Trainer veya Uzman Eğitmen Can Bayık “ICG bisikletler Sports Effect’te sporseverler ile buluşacak. Ekipmanların en büyük özelliklerinden biri de Coach by Color teknolojisine sahip olmaları. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar öncelikle kendi değerlerini bisikletin üzerinde bulunan mini bilgisayara girişini yaptıktan sonra,ürettikleri güce göre kendi renk skalalarında antrenmana dâhil oluyorlar. Böylece spor yapanların, farklı rezistanslar içinde sınıfla aynı renkleri yakalayarak hem bir rekabet atmosferi oluşturmadan ortak bir sürüş deneyimi ağlıyor hem de kişinin kendine uygun rezistansı bulmasını sağlıyor” dedi.

Renklerle giden 800 kalori

Bisikletlerin içerisinde bulunan güç ölçerler sayesinde kişilerin renklerinin belirlendiğini anlatan Can Bayık “Bu güç ölçerler ile sizin ürettiğiniz güce göre, dersin devam etmesi gereken renk skalasını buluyoruz. Dersin içinde toplamda 5 farklı rengimiz var. Beyaz, mavi, yeşil, sarı ve kırmızı. Bunu özetleyecek olursak, beyaz=hafif, mavi=hafif ve orta arası, yeşil=orta, sarı= orta ve zor arası, kırmızıyı da zor olarak düşünebiliriz. Eğitmen, öğrencileri yönlendirdiğinde dirençlerimiz hafifte yüksekte demek yerine bir renk skalası söylüyor. Bu sayede bütün sınıfın güçleriyle ürettiği enerjiye göre hareket ediyor, doğru ayarlarda bisiklete binilmesini sağlıyoruz. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama bir derste minimum 500 ile 800 kalori yakılarak eğlenceli spor anlayışı oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here