KARAHAN: KİMSENİN DELEGESİ YOKTUR, SEÇİLENLER CHP’NİN DELEGELERİDİR…

0

CHP Bodrum İlçe Kongre öncesi gerçekleşen delege seçimleri geçtiğimiz 9 Kasım’da başlandı. Bodrum’da 56 mahallede gerçekleşecek delege seçimlerinde şu ana kadar 9 mahallede başkan adaylarının listeleri yarıştı. Önümüzdeki günlerde belirlenen takvim sürecinde ise Bodrum’da kalan 47 mahallede yine delege seçimleri devam edecek…

Gümüşlük, Koyunbaba, Yahşi, Müskebi, Gürece, Yaka, Dereköy, Bitez ve Peksimet mahallelerinde delegelik için üyeler sandığa gitti.

CHP Bodrum İlçe Kongresi’ne 3 aday ile gidecek, Deniz Koca, Tuna Işın ve Halil Karahan arasında geçecek başkanlık yarışında, delegelerin oyları belirleyici olacak.

Kongre sürecinin yaklaştığı günlerde Bodrum’da delege polemiği yaşanırken, Bodrum CHP İlçe Başkanı Halil Karahan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında kimsenin delegesi yoktur. Seçilenler CHP’nin delegesidir diyerek demokrasi çağrısı yaptı. Karahan “Delege seçim sürecinde delege adayı olan seçilen, seçilemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Delege seçimlerimiz demokrasinin bütün kurallarının işlediği parti içi demokrasinin işlediği bir süreç, geçtiğimiz hafta 76 tane delegemizi belirledik. Seçilmiş olan delegeler hiç kimsenin delegesi değildir. Halil Karahan’ında delegesi yoktur, Tuna Işın’ında delegesi yoktur, Deniz Koca’nın delegesi yoktur. Seçilen delegeler CHP’nin delegeleridir. CHP üzerinden sipariş yazı yazarak rant elde etmeye çalışanlar boşu boşuna CHP’yi yaralamaya, parçalamaya çalışmasınlar. CHP üyelerinin bir tek hedefi vardır, o da iktidardır” diye konuştu.

Aralık ayında yapılacak olan İlçe kongresinin tarihi henüz belirlenmezken, delege seçimlerine 14 ve 16 Kasım günleri devam edilecek.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here