VEKİLİN BABASI HAKKINDA İHRAÇ KARARI VERİLDİ…

0
VEKİLİN BABASI HAKKINDA İHRAÇ KARARI VERİLDİ.

CHP Muğla milletvekilinin babası hakkında partiden ihraç kararı verildi…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Disiplin Kurulu, Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay’ın babası Salih Erbay’ı, parti üyeliğinden kesin olarak çıkarma kararı aldı. Köyceğiz siyasetinin önemli figürlerinden Salih Erbay, CHP’den 3 dönem Köyceğiz Belediye Başkanlığı yapmıştı.

CHP İl Disiplin Kurulu düzenlediği toplantıyla 31 Mart Yerel Seçimlerinde başka bir parti adayının lehine propaganda çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle disipline sevk edilen üyelerin durumunu görüştü. Disiplin kurulunca, haklarında soruşturma açılan ve tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen üyelere parti tüzüğü gereğince “kesin çıkarma” cezası verilmesi kararı alındı.
CHP Tüzüğü’nün ilgili maddelerine aykırı eylemler gerekçesiyle “kesin çıkarma” cezasına karar verilen isimler arasında CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay’ın babası Salih Erbay ile Ortaca CHP’nin çeşitli kademelerinde uzun yıllar görev yapan Orhan Karaçelik de yer aldı.
İl Disiplin Kurulunca partiden ihraç edilen Orhan Karaçelik, CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kuruluna, “Partide, hesap vermesi gerekenler hesap sormaya çalışıyorlar” diyerek İl Disiplin Kurulu kararına itiraz dilekçesini gönderdiğini belirtti.
Köyceğiz siyasetinin önemli figürlerinden Salih Erbay ise CHP’den 3 dönem Köyceğiz Belediye Başkanlığı yapmıştı. Toplantıda, disiplin kuruluna sevk edilen Salih Erbay, Özge Erbay, Birdal Uysal ve Mehmet Kemik sözlü savunma yaptı. Üyelerin kararın tebliğinden itibaren 10 gün içinde CHP yüksek disiplin kuruluna itiraz hakkı olduğu öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ ERBAY SİNYALLERİ VERMİŞTİ…

Geçtiğimiz günlerde Milas’ta düzenlenen buluşmada konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, ihraçlarla ilgili sinyaller vermişti. Erbay, partililerini de eleştirerek, “Muğla’nın bizden beklentisi var ancak dostlar, konuşmamız gereken bir şey de var. Toplumun bizden bu kadar beklentisi varken bizler ne yapıyoruz? Bizler, bazılarının ufak tefek hatalarını alarak ihraç etme çabasındayız. Bunun bize fayda getirmeyeceğini düşünüyorum. Toplumun büyük beklentileri var. 31 Mart’ta bize çok önemli bir mesaj verildi. Bizim yönetim anlayışımızla ilgili bize uyarıda bulunuldu. Bunu dikkate almak zorundayız. Muğlamızın geleceğinde oluşabilecek tehlikelere karşı 31 Mart’ta sandıkta bize verilen mesajı doğru anlamak zorundayız. İnsanları kırarak, dökerek, ötekileştirerek bir yere varamayız. Eğer Ekrem Başkanın İstanbul’da oluşturduğu insanları birleştiren, buluşturan anlayışın Muğlamızda da egemen olmasını istiyorsak bu bölen, ötekileştiren anlayıştan bir an önce vazgeçmemiz gerekiyor. Yoksa o elimizde kalan 200 bin kişilik seçmeni de elimizden kayıp gitmesi tehlikesi ile karşı karşıyayız. Ülkesini, Muğlasını seven, partisini seven bir kardeşiniz olarak bu uyarı görevini yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Bundan sonra bizlere düşen görev, birbirimizle barışmamız gerekiyor, bizim sokakla barışmamız gerekiyor. Köylü ile tekrardan barışmamız, kentli ile tekrardan barışmamız, esnaf odalarıyla barışmamız gerekiyor. En önemlisi Muğla halkı ile barışmamız gerekiyor arkadaşlar” demişti.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here