Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü mesajı

0
yavuz demir

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı…

Demir, mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde şanlı tarihimize altın harflerle kazınan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 97. yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Ülkemiz üzerinde emelleri olan güçler, başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve aziz milletimiz olmak üzere büyük bir dirençle karşılaşmışlardır. Bu onurlu mücadelenin sonucu da Anadolu toprakları ebediyen milletimizin egemenliğinde kalmak üzere mülkiyetimize geçmiştir. Ordumuzun, imkansızlıklar içinde verdiği bu mücadele, tüm dünyada gıptayla izlenmiştir. Yine burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!” emri tarihimizin anlaşılması bakımından en önemli işaretlerden biridir.” dedi.

TSK’nın dün olduğu gibi bugün de düşman unsurlarla mücadelesinde zaferlerine zafer eklediğini kaydeden Demir, “Büyük Taarruz sayesinde ülkemiz bugünkü temelleri üzerine inşa edilmiş, geleceğe kararlılıkla yürüyen öncü Türkiye olmuştur. Aziz milletimiz, birlik ve beraberliğine kastedildiğinde ise en üst perdeden mücadelesini kazanmayı bilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, dün olduğu gibi bugün de sınırlarımız ve sınırlarımızın ötesinde emperyalist güçler tarafından beslenen terör odaklarıyla mücadele etmektedir. Dosta güven, düşmana korku salan ve dünyanın en güçlü yapılarından olan ordumuz, zaferlerimize yeni zaferler eklemektedir” dedi.

Demir, “Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Gününü kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi milletimize armağan eden istiklal kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Haberimizi nasıl buldunuz?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here